Odstoupení od kupní smlouvy - Vrácení zboží do 14 dnů

 

Kdy je možné odstoupit?

 

Odstoupit od kupní smlouvy můžete 14 kalendářních dní, které začínají běžet následující den po převzetí zboží. Že chcete odstoupit od kupní smlouvy, je nutné nahlásit nám jako prodávajícímu, nejpozději poslední den této lhůty. Můžete tak učinit dopisem, emailem na reklamace@modroocko.cz a nebo telefonicky. Ideální je napsat email a zároveň nám zavolat - tel. 773 444 889. Důvod odstoupení není nutné uvádět.

 

 

Adresa kde zaslat zboží, které chcete vrátit:

 

Modroočko.CZ
Čujkovova 15
700 30 Ostrava

 

Při vrácení zboží je nutné zásilku pečlivě zabalit, aby nedošlo poškození zboží během přepravy. Náklady na vrácení zboží hradí, v případě odstoupení od kupní smlouvy do 14 dnů, kupující. Doporučujeme zboží k nám zaslat doporučeně a pojištěné.

 

Pozor! Zboží zpět nezasílejte na dobírku. Balíky na dobírku nebudou přebrány a vrátí se Vám zpět.

 

 

Důležité informace:

 

Bylo zboží již používáno?

 

Vrácené zboží, při odstoupení od kupní smlouvy do 14 dnů, by nemělo jevit známky používání (opotřebení) a mělo by být kompletní. Odstoupení od kupní smlouvy nelze chápat jako bezplatné zapůjčení zboží. Pokud již bylo zboží zničeno, opotřebováno, spotřebováno, a nebo není kompletní, je nutné poskytnutí peněžité kompenzace, nám jako prodejci, aby mohlo být zboží uvedeno do původního stavu. V takovém případě bude zákazníkovi vrácena kupní cena zboží, ponížena o tuto náhradu. Kupní cena, která má být zákazníkovi vrácena, může být také ponížena o skutečně vynaložené náklady prodávajícího spojené s vrácením zboží.

 

Bylo zboží zakoupené na IČ - na firmu?

 

V případě, že chcete vrátit zboží nakoupené v rámci podnikatelské či obchodní činnosti (bylo nakoupeno na IČ, které je uvedeno na faktuře), právo na odstoupení od kupní smlouvy nevzniká. 

 

Kdy je nutné zboží zaslat zpět?

 

Zboží je nutné zaslat zpět nejpozději do 14 kalendářních dnů od převzetí zboží, nebo nás v tomto termínu alespoň informovat, že si přejete zboží vrátit. Pokud zákazník vrací zboží, ke kterému obdržel dárek zdarma, tak se tento dárek vrací spolu s vraceným zbožím. 

 

Co uvést k vrácenému zboží?

 

Spolu s vráceným zbožím nám zašlete:

 

  1. Číslo objednávky nebo číslo faktury, na které bylo zboží zakoupené. Není nutné zasílat kopii faktury. 
  2. Kontakt na Vás - jméno, adresu a telefonní číslo.
  3. Číslo bankovního účtu, na který budete chtít zaslat vrácené peníze

 

Kdy obdržíte peníze za vrácené zboží?

 

Finanční částka za vrácené zboží je vyplacena až po navrácení zboží na adresu prodávajícího. Po obdržení vráceného zboží, prodávající vrátí zpět odpovídající částku na bankovní účet kupujícího, a to nejpozději do 14 dnů od převzetí vráceného zboží. Pokud kupující nemá bankovní účet, bude částka vrácena jiným dohodnutým způsobem.

Podle výrobce

Informace pro Vás

 

 

Stránky využívají soubory cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Rozumím x

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.