Reklamace

 

Obecné informace:

 

Tento reklamační řád se vztahuje na zboží, které bylo zakoupeno přes internetový obchod www.modroocko.cz a jehož reklamace byla uplatněna v záruční době. Záruka na dodané zboží je vždy 24 měsíců, pokud není uvedeno jinak. Vystavená faktura slouží zároveň i jako záruční list na zboží v něm uvedené. Záruční doba začíná běžet převzetím zboží. Zboží, na které se vztahuje právo uplatnění reklamace, musí být předáno k posouzení (do reklamace) ihned po zjištění závady. Lhůta, určená zákonem, na vyřízení reklamace je 30 dní.

 

Než zašlete vadné zboží do reklamace, prosíme, pokud to jde, tak nás nejprve kontaktujte na emailu reklamace@modroocko.cz a nebo telefonicky na čísle 773 444 889. 

 

Reklamaci nelze uplatnit v následujících případech:

 

  • zboží bylo mechanický poškozeno neodbornou manipulací, zacházením či obsluhou
  • zboží bylo používáno v podmínkách, které neodpovídají parametrům uvedeným v dokumentaci, nebo běžnými pro danou věc
  • zboží bylo poškozeno živly
  • zboží bylo poškozeno nadměrným zatěžováním, nebo používáním v rozporu s podmínkami uvedenými v dokumentaci, nebo nebylo používáno běžným způsobem pro danou věc

 

Opotřebení výrobku a jeho částí, způsobené jejich běžným používáním (např. mechanických částí) nepodléhá záruce a není považováno za rozpor s kupní smlouvou dle Občanského zákoníku. Prodávající nepřebírá odpovědnost za škody vyplývající z provozu produktů, funkčních vlastností a škod z neodborného používání produktů, stejně jako škod způsobených vnějšími událostmi a chybnou manipulací.

 

Reklamovat nelze dárky zdarma připojené k objednávce nebo ke zboží.

 

 

Adresa kde zaslat zboží do reklamace:

 

Modroočko.CZ
Čujkovova 15
700 30 Ostrava

 

Při zaslání zboží do reklamace je nutné zásilku pečlivě zabalit, aby nedošlo poškození zboží během přepravy. Doporučujeme zboží k nám zaslat doporučeně a pojištěné.

 

Pozor! Zboží zpět nezasílejte na dobírku. Balíky na dobírku nebudou přebrány a vrátí se Vám zpět.

 

 

Důležité informace:

 

Jak probíhá reklamace?

 

Jakmile od Vás obdržíme reklamaci, tak Vám bude vadné či poškozené zboží opraveno, vyměněno za nové nebo bude vrácena kupní cena. Lhůta, určená zákonem, na vyřízení reklamace je 30 dní. Snažíme se však reklamaci řešit co nejrychleji. U zamítnutých reklamací mohou být účtovány náklady na reklamační řízení a manipulační poplatky. Proto doporučujeme reklamaci před odesláním nejprve konzultovat s námi jako prodejcem. 

V případě, že Vám za reklamované zboží budeme vracet peníze, tak vám budou vráceny na bankovní účet a to nejpozději do 14 dnů od ukončení reklamace. Pokud kupující nemá bankovní účet, bude částka vrácena jiným dohodnutým způsobem.

 

Co uvést k reklamovanému zboží?

 

Spolu s reklamovaným zbožím nám zašlete:

 

  1. Číslo objednávky nebo číslo faktury, na které bylo zboží zakoupené. Není nutné zasílat kopii faktury. 
  2. Kontakt na Vás - jméno, adresu a telefonní číslo.
  3. Podrobný popis závady. Jak se závada projevuje, kde je zboží poškozeno apod.
  4. Číslo bankovního účtu, pro možný případ, že se Vám budou vracet peníze. Pokud nebude uveden, tak Vás budeme kontaktovat, až nastane případ, pro vrácení peněz.

 

Kdy obdržím opravené zboží?

 

Reklamace bude vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30ti kalendářních dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající s kupujícím spotřebitelem písemně nedohodne jinak. Záruční doba se následně prodlužuje o dobu, po kterou byl výrobek v záruční opravě. 

 

Jak je to s náklady na dopravou zboží do reklamace?

 

V případě oprávněné reklamace budou kupujícímu, na jeho žádost, vyplaceny přiměřené náklady na dopravu. Tyto náklady je třeba doložit (kopie účtenky za poštovné apod.) Žádost, spolu s doklady, je nutné zaslat na adresu reklamace@modroocko.cz

 

V případě neoprávněné reklamace nemá spotřebitel nárok na náhradu svých nákladů spojených s vyřízením reklamace. V případě, že reklamace byla neoprávněná - nebyla uznána, budou náklady na zaslání reklamace zpět zákazníkovy naúčtovány.

Podle výrobce

Informace pro Vás

 

 

Stránky využívají soubory cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Rozumím x

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.